Hacamatın Faydalı Olduğu Hastalıklar

Temel prensip olarak şunu bilmemiz gerekiyor:

Vücudumuzdan atılamayan mikroplar ve serbest radikaller kılcal damarlarda biriktiği için cildi çizip vakumlayarak bu istenmeyen birikintiler vücuttan dışarı atılır.

Bunun sonucu olarak her çeşit romatizma ve ağrıları,

Cilt hastalıkları ve kaşıntıları,

İltihaba ve ödeme dayalı baş ağrıları,

Kronik yorgunluklar,

Epilepsi (sara), MS (multiple scleroz), miyastenia gravis, behçet hastalığı gibi tutulmalar,

Panik atak, depresyon, obsesyon,

Parkinson, alzheimer, unutkanlık,

Hormon ve bağışıklık sistemi dengesizlikleri,

Göz ve kulak hastalıkları özellikle çınlama,

Kansızlık tedavisinde uygulandığı gibi bugünkü tıbbın tedavisi yok dediği sayması uzun süren bir çok hastalığa şifadır.Göz Hastalıkları

Göz Hastalıkları

NASIL GÖRÜYORUZ?Baktığımız cisimlerden yansıyan ışınlar öncellikle gözün önündeki saydam tabaka (Kor¬nea) ve içindeki mercek (Lens) tarafından kırılarak gözün en arkasında yer alan ve sinir liflerinde..

Kulak Hastalıkları

Kulak Hastalıkları

Kulağın her parçasında, çeşitli sebeplerden ileri gelen birtakım hastalıklar olur. Bunların başlıcalarını gözden geçirelim:Kulak Ağrıları: Başlı başına bir hastalık değildir; kulaktaki, ya da vücudun ..

Migren Tedavisi

Migren Tedavisi

Başı ağrımayan insan sayısı çok azdır ve toplumun %2 lik bir kısmını oluşturmaktadır. Herkes hayatının belli dönemlerinde baş ağrısı çeker. Fakat nedeninin kötü bir vaka olması (beyinde tümör, felç) ç..

Sara (Epilepsi)

Sara (Epilepsi)

EPİLEPSİ NÖBETLERİ (SARA HASTALIĞI)Doktorlar, 30'dan fazla farklı nöbet türü ve 100'den fazla da farklı epilepsi sendromu tanımlamışlardır. Epilepsi hastalarının yaklaşık % 30'unda nöbetler kontrol ed..

Sigara Bağımlılığı

Sigara Bağımlılığı

SİGARA BAĞIMLILIĞI HASTALIĞISigara içmek, çok yaygın bir bağımlılık çeşidi olmasının yanısıra, sigara ve dumanında bulunan maddelerin insan sağlığı üzerine yaptığı olumsuz etkiler nedeniyle dünyanın v..

Sinir İltihabı

Sinir İltihabı

NEVRALAJİ (SİNİR İLTİHABI)Sinir sisteminin herhangi bir yerindeki (beyin, omurilik, çevresel sinirler) bir hastalığa bağlıdır. Bu tür bozuklukların başlattığı ağrı tablosunun genel ismi nevraljidir. A..

Sinüzit

Sinüzit

SİNÜZİT BELİRTİLERİ NELERDİR?Gözaltları başta olmak üzere yüz genelinde yaşanan basınç hissi ve ağrılar sinüzitin karakteristik belirtileridir. Ayrıca burundan sarı (açık yeşile yakın) renkte akıntı o..

Unutkanlık

Unutkanlık

UNUTKANLIK YAŞLANMANIN DEĞİL, HASTALIĞIN BELİRTİSİUnutkanlık her yaştan insanın en sık yakınmasıdır ancak çoğunlukla bir Hastalık belirtisi olarak görülmemektedir. Gençlere "bu yaşta unutkanlık olmaz"..

Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)