Hacamatın Önemi

Beş bin yıllık tarihi geçmişi bulunan hacamat tedavisi, ülkemizde de birkaç yıldan beri hızlanarak gündem olmaya başladı. Biz de hacamatın öğrenilmesi ve yaygın kullanılması konusunda bir misyon yüklendik. Bu konudaki çalışmalarımızı hızlandırıp hacamat kursları ile konunun önemini izah etmeye çalışıyoruz.

Hem hacamat yapacak Haccam ve Haccameler hem de hacamat yaptıracak hastalar bu bilgilere ulaşırlarsa, bu konu daha bilinçli bir şekilde uygulanacak ve İnşaallah daha güzel sonuç alınacaktır. Bilinçsizce yapılan hacamat uygulamaları da sonlanacaktır.

Tabii gıdalardan uzak, yanlış beslenen, vaktinin büyük bir bölümünü, elektronik aletler karşısında geçiren insanlarımızın, önceki zamanlara oranla hastalıkları ve çeşitleri daha da artmıştır. Bugün ise hacamat tedavileri, düzenli beslenme ve egzersizler bizlere kaliteli hayat konusunda yardımcı olacaktır.

Allah'ın bize emanet ettiği beden, O'nun Rasulünün tavsiyeleri ile uyum sağlarsa, daha mutlu, daha huzurlu bir ömür süreriz.

Eğer Rabbimizin bizden istediği ibadetleri yerine getirmeye gayret edersek, sağlığımız için gerekli olan egzersizleri de uygulamış oluruz. Tabi ki egzersiz niyetiyle yapılan ibadet Allah katında geçerli değildir. Ancak O'nun rızasına ulaşmak, O'na yakın olmak amacı ile yapacağımız ibadetler bizi sağlıklı kılacaktır.

Hacamat tedavisi Nebevi sünnetlerdendir. Bu sünneti insanlar arasında yaygınlaştırmak hayırlara vesile olacaktır.
Hacamat Hadisleri

Hacamat Hadisleri

Rasulallah Efendimize (sav)  Mirac'da Hacamat yaptırmanın önemi vurgulanarak ‘Ümmetine tavsiye olması’ melekler arzedildiği Hadis-i Şeriflerle sabitdir.Bir hadis-i Şerifde Peygamber Efendimiz (s...

Hacamatın Etki Şekli

Hacamatın Etki Şekli

Özel vakumlu kupalar ile kan alma yöntemi olan hacamat, damardan kan vermekten tamamen farklı neticeleri vardır.Hacamat uygulanan bölgede kan akışı artarak kan ve dokulardan toksinlerin uzaklaştırılma..

Koruyucu Tıb Olarak Hacamat

Koruyucu Tıb Olarak Hacamat

Koruyucu hekimlik, fert ve toplumu, fizyolojik, psikolojik ve mikrobik hastalıklardan koruyan bir bilimdir. Koruyucu hekimliğin başında temizlik gelir. Temizlik de, beden, kıyafet, mekan, gıda ve çevr..

İlaçsız Tedavi

İlaçsız Tedavi

Hacamat ağrısız, ilaçsız, yatak istirahati gerektirmeyen, iş gücü kaybı olmadan tatbik olunan bir tedavi metodu olup, hastalıklardan korunmanın ve sağlıklı yaşamanın en pratik yoludur.    Bi..

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)